Ρεάλ Μαδρίτης

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Ρεάλ Μαδρίτης ώστε να κάνει πλάκα επί της Εϊμπάρ με 3-1 και να μείνει σε απόσταση βολής απο την πρώτη θέση και τη Μπαρτσελόνα. Ο Κροος άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης πετυχαίνοντας ένα εξαιρετικό γκολ με σουτ στα όρια της μεγάλης περιοχής ενώ στο 30′ ο Ράμος έκανε το 2-0 μετά από αντεπίθεση για… σεμινάριο των παικτών της Ρεάλ Μαδρίτης. Στο 37' με δυνατό σουτ του Μαρσέλο το παιχνίδι κλείδωσε για τους «Μερένχες» με την Εϊμπάρ απλώς να μειώνει στην επανάληψη. Θέλει μόνο νίκη απόψε καθώς ακολουθεί εκ νέου ντέρμπι με τη Σοσιεδάδ.

Εκτός ο αμυντικός Νάτσο Φερνάντεθ, ο χαφ Γιόβιτς καθώς και ο επιθετικός Λούκα Βάθκεθ.

Bet Info - Ρεάλ Μαδρίτης

3/4 goal/goal και over 2.5 προσφάτως.

Βαλένθια

Κανείς δεν περίμενε πως ένα παιχνίδι που μέχρι το 90ο λεπτό πήγαινε «σβηστό» για 0-0 θα έπαιρνε τέτοια τροπή και πως η Βαλένθια μάλιστα που προηγήθηκε στο 90' θα δεχόταν με τέτοιο τρόπο την ισοφάριση. Ο Ροντρίγκο έδωσε το προβάδισμα στην Βαλένθια στο 90', με τους φιλοξενούμενους από το 74' να παίζουν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Ρότζερ με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Τελικά, η Λεβάντε κατάφερε να... σώσει τον βαθμό στο 97' με τον Μελέρο να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι, το οποίο οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν μετά από χρήση VAR. Μετά από αυτό το 1-1, η Βαλένθια έχασε την ευκαιρία να πιάσει έστω και προσωρινά την Ατλέτικο στην έκτη θέση ενώ πλέον μετά τη νίκη της Βιγιαρεάλ κατρακύλησε στην 8η θέση της κατάταξης!

Σίγουρα εκτός οι αμυντικοί Πιτσίνι και Γκαράι.