Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ Μαδρίτης τα... χρειάστηκε για να αποδράσει από την έδρα της εξαιρετικής Μπέτις (3-2), σε ένα ματς που σημαδεύτηκε από τις (σωστές) αποφάσεις του VAR και έπρεπε να σκοράρει τρία τέρματα για να πανηγυρίσει τους τρείς βαθμούς της νίκης.  Στο πρώτο ημίχρονο, η Ρεάλ άνοιξε πρώτη τον... χορό στην πρώτη καλή της ευκαιρία, με ωραία κίνηση και σέντρα του Μπενζεμά, για την προβολή του Φέδε Βαλβέρδε (13') ενώ οι Σεβιλιάνοι πήραν τα ηνία, έκαναν το παιχνίδι τους και, ύστερα από πολύ ωραία κομπίνα σε κόρνερ, ο άλλος Σέρχιο, ο Κανάλες, σέρβιρε για τον Αΐσα Μαντί, ο οποίος με κεφαλιά έφερε την ισορροπία στο σκορ. Η Μπέτις δεν έμεινε εκεί και, με σουτ  μέσα από την περιοχή γύρισε το ματς. Η άφαντη για ένα 25λεπτο Ρεάλ, ευτύχησε να ισοφαρίσει με το «καλημέρα» στην επανάληψη και μάλιστα με αυτογκόλ, όταν ο Έμερσον προσπάθησε να διώξει την μπάλα προ του Μπενζεμά και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του (48'). Ο Σέρχιο Ράμος απο την άσπρη βούλα γλίτωσε τη Ρεάλ απο δεύτερη γκέλα στο 82ο λεπτό.

Εκτός οι Μιλιτάο (Α), Μαριάνο Ντίας (Ε) και Κρόος (Μ) με τον τελευταίο να τραυματίζεται στο πρόσφατο ματς με τη Μπέτις.

Bet Info - Ρεάλ Μαδρίτης

4/5 over 2.5 πρόσφατα.

Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Στο «Θορίγια» Βαγιαδολίδ και Θέλτα έμειναν ισόπαλες με 1-1.Η ομάδα από το Βίγο άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό με όμορφο γκολ του Άσπας μετά από ασίστ του Σουάρες, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 66ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γουαρδιόλα.  Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η  Βαγιαδολίδ κέρδισε το δεύτερο βαθμό της στο εφετινό πρωτάθλημα. Θα κάνει αλλαγές ο κόουτς Σέρχιο, εξαιτίας των συνεχόμενων παιχνιδιών.

Εκτός ο κίπερ Μασίπ, οι στόπερ Χοακίν και Κίκο Ολίβας, ο μέσος Αλκαράθ και ο φορ Γκασάμα.