Ρεάλ Μαδρίτης

Τυχερή θα πρέπει να αισθάνεται με το 1-1 στη Μαδρίτη η Ρεάλ, κόντρα στη Τσέλσι για τα ημιτελικά του Champions League. Η ομάδα του Ζιντάν δέχθηκε αρκετές φάσεις, βρέθηκε πίσω στο σκορ ωστόσο είχε την απάντηση με τον Μπενζεμά στο 29ο λεπτό διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό σκορ. Στα του πρωταθλήματος, «στραβοπάτησε» εντός έδρας καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με 0-0 εντός έδρας κόντρα στην Μπέτις. Η «αρμάδα» του Γάλλου κόουτς συνεχίζει να βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 56-24 και 71 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Καρβαχάλ (μπακ), Λούκας (μέσος), Μεντί (μπακ), Ράμος (αμυντικός) και Βαλβέρδε (μέσος).

Οσασούνα

Τέλος το αήττητο σερί για την Οσασούνα που ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Θέλτα, Οι φιλοξενούμενοι δεν «φοβήθηκαν» τον αντίπαλο, επιτέθηκαν ωστόσο τους κόστισαν τα αμυντικά κενά δεχόμενοι δύο τέρματα στο 42ο και 64ο λεπτό του αγώνα. Το μόνο που κατάφεραν να κάνουν ήταν να καθορίσουν το τελικό σκορ στον αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τόρες στο 77ο λεπτό. Η ομάδα του Αραθάτε έπεσε στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 31-39 έχοντας 40 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός για ακόμα έναν αγώνα ο Ρούμπεν (τερματοφύλακας), αμφίβολος ο Πέρεθ (μέσος).