Ρεάλ Μαδρίτης

Άλλη μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Ρεάλ Μαδρίτης, αυτή τη φορά στην έδρα της Βαλένθια με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι, αν και δεν ήταν ανταγωνιστικοί στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, κατάφεραν να είναι άκρως αποτελεσματικοί στα τελευταία λεπτά, με τους Βινίσιους και Μπενζεμά να σκοράρουν στο 86ο και 88ο λεπτό του αγώνα, κάνοντας παράλληλα την ανατροπή στο ματς.

Εκτός παραμένουν οι Μπέιλ (επιθετικός), Κρος (μέσος), Θεμπάγιος (μέσος), Μαρσέλο (μπακ) και Μεντί (μπακ).

Μαγιόρκα

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε η Μαγιόρκα, εντός έδρας κόντρα στην ποιοτική Βιγιαρεάλ. Παρότι απειλήθηκαν ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισορροπήσουν την αναμέτρηση στο δεύτερο. Έβγαλαν φάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία δίχως όμως να καταφέρουν να βρουν το γκολ που θα τους χάριζε και τη νίκη. Ο Πλάθα, σε δηλώσεις του τόνισε πως χρειάστηκε να αλλάξει τρεις φορές το σύστημα της ομάδας έτσι ώστε να βρει την κατάλληλη διάταξη στον αγωνιστικό χώρο.

Εκτός παραμένουν οι Άνχελ (επιθετικός), Ραίγιο (αμυντικός) και Ρούσο (αμυντικός).