Ρεάλ Μαδρίτης

«Απροσπέλαστη» δείχνει να είναι η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία πήρε ακόμα μια νίκη απέναντι στη Λεβάντε με 2-0. Η αλήθεια είναι ότι οι Μερένγκες δεν εντυπωσιάζουν, αλλά με το 2-0 στην έδρα της Λεβάντε, έχουν ξεκινήσει αήττητοι και μάλιστα με τρία διαδοχικά τρίποντα. Το πρόβλημά τους βέβαια είναι ότι παίρνουν αγχωτικές νίκες στο γκολ, ενώ τόσο τώρα, όσο και την προηγούμενη αγωνιστική, ήταν ο Βινίσιους και μαζί ο Κουρτουά που τους χάρισαν αυτό το θετικό ξεκίνημα. Το 0-1 έγινε χάρη σε εξαιρετικό γκολ που σημείωσε στο 16ο λεπτό ο Βινίσιους. Ο Βραζιλιάνος ήταν αφύλαχτος στην περιοχή των γηπεδούχων και με πλασέ άνοιξε το σκορ. Η Λεβάντε θα μπορούσε να ισοφαρίσει σε 1-1, αλλά αυτό που μετράει είναι πως στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Μπενζεμά έφυγε πίσω από τη σέντρα, πήρε τη μπάλα και αφού μπήκε στην περιοχή, άδειασε τον Καμπάνια και πλάσαρε εύστοχα διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

Εκτός οι αμυντικοί Οντριοθόλα - Καρβαχάλ και ο εξτρέμ Αζάρ.

Bet Info - Ρεάλ Μαδρίτης

4/5 NG πρόσφατα.

Κάντιθ

Δεν ήταν σίγουρα καλύτερη από τη Γρανάδα η Καντίθ, όμως σίγουρα το 1-1 δεν τη χαλάει και τόσο δεδομένου πως ο αντίπαλος είχε περισσότερες και πιο αξιόλογες ευκαιρίες για γκολ στο χορτάρι. Εντούτοις, είδε τον διαιτητή να μη της δίνει 100% αδικαιολόγητα ένα πέναλντι, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να προκαλέσει τον έντονο εκνευρισμό των ανθρώπων της. Προηγήθηκε πάντως η Γρανάδα στο 27’ και είχε φάσεις να κλειδώσει το ματς, όμως αφού δεν συνέβη κάτι τέτοιο, η Καντίθ την έκανε να το πληρώσει και μάλιστα ακριβά σκοράροντας μόλις τρία λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης. Μία ήττα μόλις οι νεοφώτιστοι στα 4 τελευταία ματς για το πρωτάθλημα και έχουν το μομέντουμ να πάρουν κάτι θετικό.

Θα απουσιάσει ο βασικός στόπερ Καρσελάν.