Πρέστον

Μεγάλη νίκη για την Πρέστον, στην έδρα της Στόουκ με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο και κατάφεραν να προηγηθούν από νωρίς στην αναμέτρηση και πιο συγκεκριμένα με τον Μπράουνι στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης. Μάλιστα διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ποτς στο 80ο λεπτό. Στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον η ομάδα του Νέιλ με ρεκόρ 45-45 και 36 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών από πλευράς γηπεδούχων.

Ντέρμπι

Νίκη πανηγύρισε η Ντέρμπι για τον θεσμό του FA Cup,σ την έδρα της Άκρινγκτον με 1-0. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ πήρε άλλη μία σημαντική νίκη απέναντι στην Ρέντινγκ με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν από το πρώτο ημίχρονο και δεν έχασαν το προβάδισμα σε κανένα σημείο του παιχνιδιού παίρνοντας εν τέλει μία δίκαια νίκη. Στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα πλέον τα «Κρυάρια» με ρεκόρ 40-35 και 46 βαθμούς.

Εκτός οι Όλσον (μέσος) και Ντέιβις (αμυντικός).