Πορτογαλία

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την Πορτογαλία, αυτή την φορά με 0-0 απέναντι στην Γαλλία. Αρκετά μοιρασμένο το συγκεκριμένο ματς σε όλες τις κατηγορίες, αρκέστηκε για ένα ακόμα ματς σε ένα αμυντικό τέμπο χωρίς να μπορέσει να απειλήσει ουσιαστικά μπροστά από την αντίπαλη εστία. Η ομάδα του Σάντος βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-1 και 7 βαθμούς.

Άλλο ένα θύμα του Covid-19 είναι ο σταρ-φορ του ρόστερ Κριστιάνο Ρονάλντο (επιθετικός). Συνεχίζει εκτός ο αναπληρωματικός ο Λόπεζ (τερματοφύλακας).

Σουηδία

Ήττα με 2-1 δέχθηκε η Σουηδία, στην Κροατία κάνοντας καλή εμφάνιση. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 32ο λεπτό, στο δεύτερο μέρος ανέβασε ρυθμό και βρήκε την ισοφάριση στο 66ο λεπτό με τον Μπεργκ, ωστόσο και πάλι δέχθηκε τέρμα το 84ο λεπτό. Η ομάδα του Άντερσον βρίσκεται σταθερά στην 4η θέση με ρεκόρ 1-5, χωρίς να έχει πάρει κάποιον βαθμό ακόμα.