Πόρτο

Σημαντική ισοπαλία κατάφερε να πάρει η Πόρτο, στην έδρα της Ατλέτικο με 0-0, για τους ομίλους του Champions League. Ματς δίχως πολλές φάσεις, κατάφερε να κλείσει τον αντίπαλο και να μην δεχθεί επικίνδυνες καταστάσεις. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Κονσεϊσάο ήταν ανταγωνιστική καταφέρνοντας να πάρει τον βαθμό με 1-1, στην έδρα της Σπόρτινγκ. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 71ο λεπτό με τον Ντίαζ αφήνοντας καλές εντυπώσεις.

Εκτός οι βασικοί Μαρτσεσίν (τερματοφύλακας), Μαρτίνεζ (επιθετικός) και Πέπε (αμυντικός).

Μορεϊρένσε

Παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα η Μορεϊρένσε καθώς στο τελευταίο -χρονικά- ματς αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2, εντός έδρας κόντρα στη Φαμαλικάο. Προηγήθηκε στο 11ο λεπτό, δέχθηκε την ισοφάριση ωστόσο πίεσε και είχε την απάντηση στο 71ο λεπτό με τον Αντρέ Λουίς. Ανταγωνιστική εικόνα από την ομάδα του Ενρίκες που ωστόσο δεν έχει καταφέρει να βρει ακόμα σταθερότητα στο αμυντικό κομμάτι.

Εκτός ο σημαντικός Γκαλέγκο (επιθετικός) και ο μακροχρόνια απών Τζαμπόρ (μέσος).