Πορτιμονένσε

Επέστρεψε στα τρίποντα η Πορτιμονένσε, με 2-1 εντός έδρας κόντρα στην Σάντα Κλάρα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό και παρότι ισοφαρίστηκαν, κατάφεραν να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Είχαμε ευκαιρίες για να σκοράρουμε και άλλα γκολ δήλωσε ο Πάουλο Σέρτζιο με την ομάδα του να βρίσκεται πλέον στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 7-4 και 10 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Φαμπρίσιο (μέσος).

Βιζέλα

Τρίτη σερί ισοπαλία πήρε η Βιζέλα, με 1-1 εντός έδρας κόντρα στην Πάκος Φερέιρα. Οι γηπεδούχοι απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα στο 28ο λεπτό καταφέρνοντας να ανοίξουν το σκορ στο 44ο λεπτό. Ωστόσο, δεν έμειναν συγκεντρωμένοι στο δεύτερο μέρος με δεχόμενοι την ισοφάριση στο 50ο λεπτό, με τον Ντένιλσον να καθορίζει το τελικό σκορ. Στην 12η θέση βρίσκεται η ομάδα του Πατσέκο με ρεκόρ 6-12 και 6 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός ο Σίλβα (τερματοφύλακας), αμφίβολοι οι Κασιάνο (επιθετικός) και Ζαγμπαγιού (μέσος).