Πορτιμονένσε

Άτυχη στάθηκε η Πορτιμονένσε καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, στην έδρα της Μποαβίστα. Κατάφερε να προηγηθεί με τον Καρλίνος στο 45ο λεπτό και παρότι έκλεισε σωστά τον αντίπαλο δίχως να απειληθεί στο μεγαλύτερο μέρος, εν τέλει ισοφάριστηκε στα τελευταία λεπτά και πιο συγκεκριμένα στο 92ο. Ικανοποιημένος δήλωσε από την εμφάνιση της αρμάδας του ο Πάουλο Σέρτζιο που ελπίζει η ομάδα του να καταφέρει να κάνει και άλλα βήματα μπροστά.

Εκτός ο σημαντικός Φαμπρίσιο (μέσος).

Σάντα Κλάρα

Βαριά ήττα δέχθηκε η Σάντα Κλάρα, με 5-0 εντός έδρας κόντρα στη Μπενφίκα. Κακή εμφάνιση από τους παίκτες του Ράμος, δεν κατάφεραν να περιορίσουν τους ποιοτικούς αντιπάλους και ειδικότερα στο δεύτερο μέρος όπου και δέχθηκαν τέσσερα τέρματα. Απογοητευμένος ο Ντάνιελ Ράμος ειδικότερα με την εμφάνιση του ρόστερ του στο β' ημίχρονο.

Εκτός ο Κοστίνα (επιθετικός), αμφίβολος ο Βιλανουέβα (αμυντικός).