Πορτιμονένσε

Μετά από ένα σερί τριών αγώνων αήττητη, η Πορτιμονένσε έχασε με 2-0 στην έδρα της Γκιμαράες. Σε μία άκρως ισορροπημένη αναμέτρηση, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν γκολ σε δύο ανύποπτες φάσεις «βυθίζοντας» ακόμα περισσότερο τους φιλοξενούμενους στον βαθμολογικό πίνακα και πιο συγκεκριμένα στην 16η θέση με ρεκόρ 10-19 και 11 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζει να βρίσκεται ο αναπληρωματικός Χάκμαν (μέσος) καθώς επίσης και ο αναπληρωματικός Ταβάρες (αμυντικός).

Ρίο Άβε

Επέστρεψε στις νίκες η Ρίο Άβε, αυτή την φορά με 1-0, εντός έδρας απέναντι στην Ζιλ Βιθέντε. Λίγα πράγματα στο πρώτο μέρος από τις δύο ομάδες, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 62ο λεπτό με πέναλτι του Ταρέμι ο οποίος στο 87ο λεπτό αποβλήθηκε χωρίς ωστόσο να «κοστίσει» στην ομάδα του. Πλέον, η «αρμάδα» του Καρβαλχάλ βρίσκεται στην 6η θέση με ρεκόρ 16-15 και 18 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Ταρέμι (μέσος) καθώς και ο εξίσου σημαντικός Τζαμπόρ (μέσος). Δεν επηρεάζει η απουσία του αναπληρωματικού Νατζάκ (αμυντικός).