Πολωνία

Μόνη πρώτη στη βαθμολογία η Πολωνία συνεχίζοντας την εντυπωσιακή της πορεία στα προκριματικά. Η παρέα του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι επικράτησε 2-0 στην έδρα της Λετονίας και συνεχίζει να βρίσκεται σε ανοδική πορεία μετά απο ένα δύσκολο Σεπτέμβρη , αγκαλιάζοντας την πρόκρισή της στο Euro του 2020. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο φορ της Μπάγερν Μονάχου, ο οποίος έκανε χατ-τρικ και… καθάρισε μόνος του για όλη την ομάδα σε ένα πολύ εύκολο ματς! Το εξάποντο ήρθε με Σκόπια και Λετονία και πλέον το σύνολο του Μπρέζεκ έχει ρίξει το νερό στο αυλάκι.

Ο τερματοφύλακας της Γουέστ Χαμ, Φαμπιάνσκι, είναι τραυματίας. Το ίδιο και ο χαφ Λινέτι όπως και ο Κοβνάτσκι (Ε).

Bet Info - Πολωνία

Απο επτά σερί NG οι Πολωνοί.

Σκόπια

Κι όμως οι Σκοπιανοί έχουν σφυγμό, κάτι που απέδειξαν στη ματσάρα με τη Σλοβενία όπου και πήραν μια πολύ δύσκολη νίκη με 2-1, , την έπιασαν στους 11 βαθμούς αλλά της πήραν την διαφορά αφού στο πρώτο ματς οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες με 1-1. Πρωταγωνιστής ο Ελίφ Ελμάς, ο οποίος με ωραίο… τσιμπητό πλασέ άνοιξε το σκορ στο 50ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 68’ διαμόρφωσε το 2-0. Το τελικό σκορ έγραψε με πέναλτι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ίλιτσιτς. Οι παίκτες του Ανγκελόφσκι κατάφεραν να βρεθούν στη 2η θέση και να θέσουν σοβαρή... υποψηφιότητα για να μείνουν εκεί λόγω της σπουδαίας βελτίωσης στο αμυντικό κομμάτι. Δέχονται γκολ με το σταγονόμετρο πλέον κάτι που τους δίνει βαθμόυς.

Ο φορ Μπελκόφσκι και ο χαφ Μπάρντι είναι απουσιες μεν για τα Σκόπια, αλλά οχι τόσο σοβαρές δε.