Πολωνία

Έκπληξη για τους Πολωνούς η ήττα της περασμένης αγωνιστικής των προκριματικών απέναντι στην Σλοβενία.  Την στιγμή που η Πολωνία ανέβαζε την απόδοσή της και πίεζε για να σκοράρει, η Σλοβενία άνοιξε το σκορ κυριολεκτικά απο το πουθενά. Στο δεύτερο ημίχρονο η Πολωνία προσπάθησε όμως δεν μπόρεσε να απειλήσει την εστία του Όμπλακ με τον τρόπο που θα ήθελε. Δεν είχε ορθολογική ανάπτυξη και προσπαθούσε με ανορθόδοξο τρόπο να φτάσει προς την αντίπαλη εστία. Η Πολωνία παραμένει στην κορυφή του ομίλου με 12 βαθμούς, ωστόσο θα πρέπει να συνέλθει ώστε να μη μείνει πίσω ενόψει της τελικής ευθείας.

Πολύ σημαντική η απουσία του στόπερ Γκλίκ.

Bet Info - Πολωνία

9/10 under 2.5 στα τελευταία ευρωπαϊκά ματς των Πολωνών.

Αυστρία

Η Αυστρία έκανε το καθήκον της, διέλυσε τη Λετονία με 6-0 και ανέβηκε εκείνη στη 2η θέση του ομίλου. Η Αυστρία πίεσε από το πρώτο λεπτό και στο 7’ ο Αρναούτοβιτς έκλεψε έξω από την περιοχή από τον Μπογκντάσκινς και πλάσαρε τον Στέινμπορς για το 1-0. Και μάλιστα στο 13’ ο Μαρσέλ Σάμπιτζερ με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, έκανε το 2-0. Οι αυστριακοί δεν έβγαλαν το πόδι απο το γκάζι ούτε στιγμή και συνέχισαν δυναμικά διευρύνοντας έτσι το σκορ. Στην επανάληψη, οι Αρναούτοβιτς, Λάιμερ και Γκρέγκοριτς διαμόρφωσαν το τελικό σκορ. Αυτο το αποτέλεσμα έφερε την Αυστρία στους 9 βαθμούς, στο -3 απο την πρώτη Πολωνία.