Πιτέρμπορο

Το πάλεψε για ένα ημίχρονο στο εκτός έδρας ματς με την Κόβεντρι, αλλά τελικά δέχτηκε 3 τέρματα στην επανάληψη για το τελικό 3-0. Αυτή ήταν και η πέμπτη ήττα της ομάδας στις 6 τελευταίες αγωνιστικές. Βρίσκεται 2 βαθμούς πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού και ο Ντάρεν Φέργκιουσόν ψάχνει μάταια λύσεις. Μέχρι στιγμής έχει 69 σουτ συνολικά σε αυτές τις αγωνιστικές, 15 λιγότερα από την δεύτερη χειρότερη ομάδα. Προφανώς και πρέπει να βελτιωθεί η μεσοεπιθετική γραμμή.

Εκτός είναι ο αμυντικός Μπίβερς (3/0), αλλά και ο επιθετικός Μάριοτ (6/1).

(4-2-3-1): Cornell - Thompson, Kent, Edwards, Butler - Coventry, Norburn - Ward, Grant, Dembele - Clarke-Harris

Bet Info - Πιτέρμπορο

Προέρχεται από 4 σερί Over 2,5 και 2/4 G/G & Over 3,5.

Μπόρνμουθ

Βρέθηκε να προηγείται από το πρώτο ημίχρονο με 2-0 επί της Λούτον και στη συνέχεια φρόντισε να διατηρήσει το υπέρ της προβάδισμα κερδίζοντας τελικά με 2-1. Αυτή ήταν και η τέταρτη διαδοχική νίκη της, με την οποία ανέβηκε στην κορυφή όντας αήττητη με ρεκόρ 6-3-0. Απόλυτα ικανοποιημένος είναι ο Σκοτ Πάρκερ που βλέπει τους παίκτες του να αποδίδουν τα μέγιστα, έχοντας και εξαιρετική εκτός εικόνα με 3/4 νίκες και μόλις ένα γκολ παθητικό.

Παραμένει εκτός ο αμυντικός Κουκ (0/0), όπως και ο εξτρέμ Στάνισλας (2/0).

(4-3-3): Travers - Smith, Cahill, Kelly, Zemura - Pearson, Billing, Lerma - Christie, Solanke, Anthony