ΠΑΣ Γιάννενα

Μετά από καιρό νίκη και τι νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα, βγάζοντας σπουδαίο διπλό στο ΟΑΚΑ με 2-0. Η αρχή έγινε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κριζμάν στο ημίχρονο για να «σφραγίσει» το τελικό αποτέλεσμα ο φορ Λέο προς το φινάλε της αναμέτρησης. Μια πολύ δυνατή ώθηση για την ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη, που με απολογισμό 4-6-9 μπορεί να βλέπει με μεγαλύτερη αισιοδοξία την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Ποινή τιμωρίας εκτίουν στον ΠΑΣ Γιάννινα τόσο ο τερματοφύλακας Χουτεσιώτης, αλλά και ο ακραίος μπακ Πίρσμαν.

Πιθανή ενδεκάδα ΠΑΣ Γιάννινα (4-2-3-1): Λοντίγκιν - Οικονομόπουλος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Σάλιακας - Σιόντης, Ντομίνγκεζ - Νάουμετς, Παμλίδης, Κριζμάν - Λέο

Bet Info - ΠΑΣ Γιάννενα

Με Under 2.5 και No Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια του ΠΑΣ Γιάννινα στο πρωτάθλημα.

Ατρόμητος

Όλα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο της εκτός έδρας αναμέτρησης του Ατρόμητου στο Αγρίνιο, μπαίνοντας μπροστά στο σκορ με τον Ζοάο Μουνίθ, όμως η αποβολή του ίδιο έφερε την ισοφάριση στο φινάλε από τον Παναιτωλικό για το τελικό 1-1. Η μέτρια πορεία της ομάδας του Νταμίρ Κάναντι συνεχίζεται από την αρχή της σεζόν, ενώ εκτός έδρας έχει πανηγυρίσει μόλις μια φορά στις οχτώ πρώτες εξόδους της (1-3-4).

Λογικά επανέρχονται στην αποστολή για τον Ατρόμητο ο μεσοεπιθετικός Χριστοδουλόπουλος και ο φορ Μανούσος, ενώ τιμωρημένος είναι ο μεσοεπιθετικός Ζοάο Μουνίθ.

Πιθανή ενδεκάδα Ατρόμητου (4-2-3-1): Μανδάς - Τομάσεβιτς, Γούτας, Γκαλβάο, Κιβρακίδης - Χαρίσης, Μάτιτς - Νταβιώτης, Ζοάο Μουνίθ, Χριστοδουλόπουλος - Μανούσος