Πάρμα

Έχοντας σε καλή μέρα τους καλύτερους της επιθετικούς (Ζερβίνιο και Ινγκλέζε) που σκόραραν νωρίς κατάφερε να περάσει νικηφόρα (1-2) από το Ολυμπιακό Στάδιο του Τορίνου αντέχοντας στην αφόρητη πίεση των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο. Οι παρμέντσι είναι ''ζημιάρα'' ομάδα που έχει πραγματοποιήσει αρκετές εκπλήξεις φέτος, με βάση τα όσα έχουμε δει μέχρι σήμερα πάντως πολύ δύσκολα θα αγχωθούν αναφορικά με την παραμονή τους στη μεγάλη κατηγορία αλλά και ούτε θα διεκδικήσουν την έξοδο στην Ευρώπη. Απόλυτα ισορροπημένη η εικόνα τους στο Ένιο Ταρντίνι μέχρι σήμερα (2-2-2 με 4/6 under).

Tιμωρημένος ο Καλαιό (Ε), τραυματίας ο Ντιμάρκο (Α).

Σασουόλο

Κοίταξε στα μάτια (και) τη Λάτσιο στη συνάντηση τους πριν από δύο εβδομάδες, δε μάσησε από το προβάδισμα των φιλοξενούμενων μόλις στο 8' απαντώντας επτά λεπτά αργότερα με τον Φεράρι, ενώ ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο άντεξε στην πίεση των φιλοξενούμενων για το τελικό 1-1 που αναμφίβολα αποτέλεσε θετικό αποτέλεσμα. Τέσσερις αγωνιστικές χωρίς ήττα (1-3-0) για τους νεροβέρντι που βρίσκονται σε τροχιά εξόδου στην Ευρώπη όντας ισόβαθμοι στην έκτη θέση της κατάταξης με την Ρόμα που ηττήθηκε χτες στο Φρίουλι, επομένως μπορούν να την προσπεράσουν. 2-2-2 με 4/6 under oι εκτός έδρας επιδόσεις τους.

Δεν υπολογίζονται σήμερα οι Ατζαπόνγκ (Μ), Μπογκά (Μ), Μπουραμπιά (Μ).