Πάρμα

Εκ διαμέτρου αντίθετη η εικόνα της στο πρώτο και το δεύτερο ημίχρονο της εντός έδρας αναμέτρησης με τη Σαμπντόρια, καθώς στο α' 45λεπτο προηγήθηκε με γκολ του Ζερβίνιο και αυτογκόλ αντιπάλου πηγαίνοντας στην ανάπαυλα με υπέρ της σκορ 2-0 αλλά στην επανάληψη είχαμε ολική αλλαγή των δεδομένων με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα (2-3). Δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε μεταπτώσεις στην απόδοση των παρμέντσι, οι οποίοι όμως εδώ και αρκετό χρονικό διάστημα έχουν ξεμείνει από αγωνιστικού στόχους περιμένοντας το τέλος της σαιζόν. 6-2-9 με 10/17 under ο φετινός απολογισμός τους στο στάδιο Ένιο Ταρντίνι.

Εκτός οι Γκαγιόλο (Α), Σκοτσαρέλα (Μ), Κορνέλιους (Ε).

Bet Info - Πάρμα

9 συνεχόμενα γκολ/γκολ.

Νάπολι

Ο ερχόμενος από τον πάγκο Πολιτάνο έκανε τη διαφορά στον αγώνα κόντρα στην Ουντινέζε στο στάδιο Σαν Πάολο καθώς με δικό του τέρμα οι παρτενοπέι έφτασαν στη νίκη με σκορ 2-1. Το πρώτο γκολ για τους Ναπολιτάνους σημείωσε ο σέντερ φορ Μίλικ, γενικά όμως η απόδοση των ποδοσφαιριστών του Τζενάρο Γκατούζο δεν ήταν τόσο καλή όσο στα προηγούμενα παιχνίδια. Η Νάπολι έχει εξασφαλίσει την συμμετοχή στο επόμενο Γιουρόπα Λιγκ αλλά θέλει ένα καλό πλασάρισμα στον τελικό πίνακα, ενώ εκκρεμεί και η αναμέτρηση με τη Μπαρτσελόνα για το Τσάμπιονς Λιγκ. 8-5-4 με 9/17 over το εκτός έδρας ρεκόρ των παρτενοπέι.

Τιμωρημένος ο Μίλικ (Ε), τραυματίες οι Μέρτενς (Ε) και Γιορέντε (Ε).