Πάρμα

Mε γκολ του Ινγκλέζε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου προηγήθηκε της Μίλαν στο Μεάτσα ελπίζοντας σε μία επανάληψη της νίκης επί της Ίντερ στο ίδιο γήπεδο, ωστόσο αυτή τη φορά δέχτηκε δύο τέρματα και υποχρεώθηκε σε ήττα (2-1) από τους ανώτερους κατά γενική ομολογία ροσονέρι. Με αυτόν τον τρόπο έληξε το προηγούμενο σερί (2-1-0) των παρμέντσι που όμως βρίσκονται ένα βαθμό μακριά από την έκτη θέση και την έξοδο στην Ευρώπη, αναμφίβολα θετικότατη εξέλιξη για ομάδα που πέρυσι αγωνιζόταν στη Serie B. Πολύ βαριά βέβαια η φανέλα της Πάρμα, 3-2-2 με 4/7 under το φετινό σερί στο στάδιο Ένιο Ταρντίνι.

Πολύ σημαντική η απουσία του εξτρέμ Ζερβίνιο, τραυματίες και οι Γκράσι (Μ), Ντιμάρκο (Α).

Bet Info - Πάρμα

4 over σημειώθηκαν στα 5 τελευταία παιχνίδια της Πάρμα.

Κιέβο

Μετά το βαθμό της ισοπαλίας που κέρδισε στο Σαν Πάολο απέναντι στη Νάπολι, αποκόμισε ακόμα έναν αυτή τη φορά στη Βερόνα από τη Λάτσιο (1-1). Μάλιστα οι Ιπτάμενοι Γάιδαροι που προηγήθηκαν με τον Πελισιέ έφτασαν αρκετά κοντά στη νίκη αλλά ισοφαρίστηκαν στο φινάλε. Τρίτη σερί μοιρασιά για το σύλλογο της Βερόνας που όμως παραμένει χωρίς τρίποντο στον πάτο της κατάταξης και στο -11 από την παραμονή, καλείται να μετουσιώσει την αγωνιστική βελτίωση με τον Ντι Κάρλο στον πάγκο σε νίκες εάν θέλει να ελπίζει στο θαύμα. Λίγα πράγματα μακριά από το Βενέτο για τους τζιαλομπλού (0-2-4 με 4/6 over).

Tιμωρημένος είναι ο σέντερ μπακ Ροσετίνι, τραυματίας ο Τόμοβιτς (Α).