Πάρμα

Έπαιξα σαν το ποντίκι με τη γάτα στο Σαν Σίρο περιμένοντας πίσω τη Μίλαν και χτυπώντας στις αντεπιθέσεις, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τους Κούρτιτς και Ερνάνι αλλά παρότι έφτασε κοντά στη νίκη, αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (2-2) δεχόμενη το μοιραίο γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. Οι παρμέντσι συμπλήρωσαν τρεις αγωνιστικές χωρίς να ηττηθούν και δείχνουν να σταθεροποιούνται στα μέσα του βαθμολογικού πίνακα, υπάρχουν απόψε οι προοπτικές για να επεκτείνουν το θετικό τους σερί αφού θεωρητικά είναι μέσα στις δυνατότητες τους. Κατά κύριο λόγο ισοπαλίες στο Ένιο Ταρντίνι (1-3-1 με 4/5 under).

Πρακτικά πλήρης η Πάρμα.

Κάλιαρι

Παρόμοιο το αγωνιστικό στυλ της Κάλιαρι κατά τη φιλοξενία της Ίντερ στη Σαρδηνία, με την ειδοποιό διαφορά πως δεν της βγήκε χάνοντας με σκορ 1-3 μολονότι κρατούσε το προβάδισμα με γκολ του Σοτίλ ως το 79ο λεπτό αλλά στο τέλος επήλθε η κατάρρευση. Οι νησιώτες συμπλήρωσαν τέσσερις αγωνιστικές χωρίς νίκη (0-2-2) και έχουν συνηθίσει φέτος τους οπαδούς τους στο ''μία ζέστη, μία κρύο'' χωρίς να αφήνουν γενικά και τις καλύτερες εντυπώσεις. Σταθερά στα μέσα του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η Κάλιαρι που δυσκολεύεται στα αμυντικά της καθήκοντα αλλά και στα εκτός έδρας παιχνίδια (1-2-3 με 3 under-3 over).