Πάρμα

Επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών επικρατώντας της Μπρέσια με σκορ 1-2 μέσα στη Λομβαρδία, ιδανική βέβαια αντίπαλος η υποβιβασμένη γηπεδούχος που αποτέλεσε μάλλον εύκολη λεία. Ο Νταρμιάν άνοιξε το σκορ για τους παρμέντσι, το νικητήριο τέρμα έβαλε με εντυπωσιακή προσπάθεια ο φετινός MVP Κουλουσέφσκι δέκα λεπτά πριν από το φινάλε - ο τελευταίος έχει κλείσει ήδη στη Γιουβέντους. Στα μέσα του βαθμολογικού πίνακα το συγκρότημα του Ρομπέρτο Ντ' Αβερσά που δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο στόχο στις δύο τελευταίες αγωνιστικές, 7-2-9 με 10/18 under ο εντός έδρας απολογισμός στο φετινό καμπιονάτο.

Δεν παίζουν οι Ερνάνι (Μ), Σκοτσαρέλα (Μ) και Κορνέλιους (Ε).

Bet Info - Πάρμα

11 συνεχόμενα γκολ/γκολ.

Αταλάντα

Αμφίρροπη και χωρίς πολλές συγκινήσεις η γειτονική αναμέτρηση με την Μίλαν, οι μπεργκαμάσκι βρέθηκαν πίσω στο σκορ νωρίς αλλά ισοφάρισαν με τον Ζαπάτα, έχοντας χάσει και πέναλτυ με τον Μαλινόφσκι. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες δεν πήραν ιδιαίτερα ρίσκα και το τελικό 1-1 ήρθε δίκαια διευρύνοντας το αήττητο σερί της Αταλάντα στις 16 αγωνιστικές, σχεδόν ένα γύρο δηλαδή. Το συγκρότημα του Γκασπερίνι έχει χαμηλώσει το τέμπο στους αγώνες της έχοντας εξασφαλίσει την τετράδα, στο επίκεντρο η αναμέτρηση με την Παρί Σεν Ζερμαίν για το Τσάμπιονς Λιγκ. Μόλις μία ήττα μακριά από το Μπέργκαμο (10-7-1 με 12/18 over).

Tιμωρημένος ο Τολόι (Α), τραυματίας ο Ίλισιτς (Ε).