Παρί

Επέστρεψε στις κακές εμφανίσεις την Παρασκευή κόντρα στη Νανσί, όπου γνώρισε εύκολα την εκτός έδρας ήττα με 2-0. Η ήττα αυτή έβαλε τέλος στο θετικό σερί 3 αγωνιστικών που μετρούσε η ομάδα του Μπαζντάρεβιτς, η οποία υποχώρησε εντός της επικίνδυνης ζώνης, με τη διαφορά της ωστόσο από την σωτηρία να είναι στον πόντο.

Χωρίς φρέσκα προβλήματα η αποστολή της.

Bet Info - Παρί

Στο NG τα 6 από τα 7 τελευταία της.

Γκινγκάμπ

Δύο πρόσωπα εμφάνισε την Παρασκευή κόντρα στην Καέν, καθώς στο 1ο ημίχρονο ήταν καλή και προηγήθηκε δίκαια με 1-0, όμως στην επανάληψη η εικόνα της κινήθηκε σε μέτρια επίπεδα και περιορίστηκε έτσι στην εντός έδρας ισοπαλία με 1-1. Έπειτα και την ισοπαλία αυτή η ομάδα του Ντιντό μπορεί να συμπλήρωσε 3 αγωνιστικές δίχως νίκη, ωστόσο η διαφορά της από την 5άδα μειώθηκε στους 4 βαθμούς.

Σταθερά εκτός ο Καγιάρ (1ος κίπερ), ενώ φρέσκια απώλεια είναι ο τιμωρημένος Ν' Γκμπακοτό (επιθετικός).

Bet Info - Γκινγκάμπ

Η εστία της έχει παραβιαστεί και στα 5 τελευταία της ματς, ενώ στα 4 από αυτά έχει επιβεβαιωθεί το GG.