ΠΑΟΚ

Μετά την απογοητευτική εμφάνιση στην Ιρλανδία όπου και έχασε με 2-1, ο ΠΑΟΚ εμφανίστηκε σοβαρός στη Τούμπα παίρνοντας νίκη-πρόκριση με 2-0 απέναντι στην Μποέμιανς. Απειλήθηκε ελάχιστες φορές στην αναμέτρηση, ήταν κυρίαρχος από το πρώτο μέρος καταφέρνοντας να σκοράρει δύο γκολ με τους Σβαμπ και Μπίσεσβαρ στο 4ο και 28ο λεπτό αντίστοιχα.

Εκτός ο βασικός Ολιβέιρα (επιθετικός).

Ριέκα

Μετά το 1-1 της Σκωτίας, η Ριέκα ήταν ανταγωνιστική καταφέρνοντας να νικήσει με 4-1 τη Χιμπέρνιαν στη Κροατία. Το ματς μέχρι το 56ο λεπτό ήταν στο 1-1 ωστόσο η κόκκινη που δέχθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο 66ο λεπτό άνοιξε το «χορό των γκολ» για τους γηπεδούχους βρίσκοντας τρία γκολ με τους Άμπας, ΜακΓκίν (αυτογκόλ) και Μπουστζιά.

Εκτός ο τιμωρημένος Κρέσιτς (αμυντικός) καθώς και οι σημαντικοί Λάμπροβιτς (αμυντικός), Σμόλσιτς (τερματοφύλακας) και Ντρμιτς (επιθετικός).