Πάντερμπορν

Πραγματοποίησε την έκπληξη της αγωνιστικής αποσπώντας το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τη Λειψία μέσα στη Red Bull Arena χάρη σε ένα γκολ του Στρόντιεκ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού κι ενώ έπαιζε για παίκτη περισσότερο για περισσότερο από ένα ημίχρονο. Τέταρτη ισοπαλία στα πέντε τελευταία παιχνίδια για τους νεοφώτιστους που όμως πρακτικά διατηρούν μόνο μαθηματικές ελπίδες για την παραμονή, εκτός εάν πραγματοποιήσουν τέσσερις νίκες, αρχής γενομένης από σήμερα κόντρα στην προτελευταία Βέρντερ.

Τιμωρημένοι οι Χινεμέιερ (Α) και Μάμπα (Ε).

Bet Info - Πάντερμπορν

4 under στις 5 πιο πρόσφατες αγωνιστικές της υποχρεώσεις.

Βέρντερ Βρέμης

Το ίδιο έργο παίχτηκε για πολλοστή φορά στη Βρέμη, εκεί που οι πράσινοι δείχνουν να παραλύουν ακόμα και χωρίς να παρίσταται το κοινό τους. Και απέναντι στη Βόλφσμπουργκ η Βέρντερ επέδειξε ελάχιστα πράγματα στο δημιουργικό κομμάτι του παιχνιδιού, δέχτηκε γκολ δέκα λεπτά πριν από το φινάλε και χωρίς να καταφέρει να αντιδράσει ηττήθηκε με σκορ 0-1. Στο -3 από τη θέση των μπαράζ και στο -6 από την απευθείας παραμονή, με τέσσερις αγωνιστικές να απομένουν είναι αυτονόητο πως οι πράσινοι βρίσκονται σε εξαιρετικά οριακή θέση και επιζητούν μόνο νίκη σήμερα.

Αμφίβολος ο πολύτιμος μεσοεπιθετικός Ράσιτσα.