Πάντερμπορν

Άρεσε πολύ στο δεύτερο ημίχρονο της εντός έδρας συνάντησης με την πρωταθλήτρια Μπάγερν και δεν είναι υπερβολή να ειπωθεί πως θα μπορούσε να αποκομίσει κάτι από το παιχνίδι με λίγο περισσότερη τύχη. Η ήττα (2-3)με τέρματα των Πρέγκερ και Κόλινς ήταν από αυτές που τονώνουν το ηθικό και οι νεοφώτιστοι που παραμένουν στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα με μόλις ένα βαθμό θέλουν να πανηγυρίσουν το πρώτο τους τρίποντο ώστε να αυξήσουν τις ελπίδες τους για παραμονή. Αναγκαία συνθήκη είναι να σουλουπώσουν την άμυνα τους αφού η επιθετική τους γραμμή βρίσκει με συνέπεια ευκαιρίες αλλά και τέρματα.

Κανένα αγωνιστικό πρόβλημα.

Bet Info - Πάντερμπορν

6/6 γκολ/γκολ, τα 5 σε συνδυασμό με over.

Μαιντζ

Είδε τη φιλοξενούμενη Βόλφσμπουργκ να παίρνει προβάδισμα στο σκορ πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά παιχνιδιού, από εκεί και πέρα πήρε τον έλεγχο της μπάλας, δημιούργησε ευκαιρίες αλλά κατέστη αδύνατο να σκοράρει και κατά συνέπεια υπέστη την ήττα (0-1) μπροστά στο κοινό της. Μόλις ένας κερδισμένος βαθμός για τους κόκκινους στις έξι τελευταίες αγωνιστικές και ο προπονητής Σβαρτς - που θα είναι τιμωρημένος σήμερα και δε θα βρίσκεται στον πάγκο - αισθάνεται πίεση για άμεση επιστροφή στις καλές εμφανίσεις και στις νίκες αφού η ομάδα του βρίσκεται στη 16η θέση της κατάταξης (μπαράζ υποβιβασμού).

Ερωτηματικό ο Λάτσα (Μ), μακροχρόνια τα λοιπά προβλήματα.