Πάντερμπορν

Θεωρητικά έπρεπε να τα δώσει όλα στο εξάποντο στην Κολωνία απέναντι σε μία έτερη νεοφώτιστη που παλεύει για την παραμονή, στην πράξη όμως έπεσε μάλλον αμαχητί ηττώμενη με 3-0. Σημείο-κλειδί το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο όγδοο λεπτό της αναμέτρησης, από την άλλη πλευρά όμως η επίθεση της δεν έκανε ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία της στην αντίπαλη εστία, κάτι που έγινε για πρώτη φορά φέτος. Αυτονόητα πολύ δύσκολη η θέση των μπλε που βρίσκονται κολλημένοι στον πάτο της κατάταξης με μόλις έναν κερδισμένο βαθμό σε οχτώ αγωνιστικές, χωρίς θετικό αποτέλεσμα εντός έδρας (0-0-4 με 4/4 over).

Τραυματίας ο βασικός στόπερ Χινεμάιερ.

Bet Info - Πάντερμπορν

Δέχεται κατά μέσο όρο τρία τέρματα μπροστά στο κοινό της.

Φορτούνα Ντίσελντορφ

Έρχεται από μία σπουδαία επικράτηση με σκορ 1-0 στο Ντίσελντορφ επί της Μάιντζ χάρη σε ένα τέρμα του Χένινγκς στο 82ο λεπτό της συνάντησης, σημείο-κλειδί το ότι απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο τέλος του πρώτου μέρους. Οι κόκκινοι μπορεί να μην ενθουσίασαν - για ακόμα μία φορά - με την εμφάνιση τους, τουλάχιστον όμως βρήκαν τον τρόπο να επιστρέψουν μετά από καιρό στις νίκες βελτιώνοντας τόσο τη βαθμολογική τους θέση (πάνω από την επικίνδυνη ζώνη πλέον) όσο και τη ψυχολογία τους. Θα πρέπει να βελτιώσουν βέβαια και την εικόνα μακριά από το Ντίσελντορφ (1-0-3 με 4/4 over).

Xωρίς ιδιαίτερα προβλήματα απόψε οι κόκκινοι.