Πάντερμπορν

Άντεξε για ένα ημίχρονο στο Μεχενγκλάντμπαχ, όμως από τη στιγμή που δέχτηκε γκολ στην πρώτη φάση της επανάληψης δεν είχε απαντήσεις γνωρίζοντας την ήττα (2-0) από την τοπική Μπορούσια. Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα μετά από 4 κερδισμένους βαθμούς στις δύο προηγούμενες αγωνιστικές για τους νεοφώτιστους που μπορεί να παραμένουν στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα, ωστόσο εσχάτως εμφανίζονται ανταγωνιστικοί και βλέπουν τις ελπίδες τους για παραμονή να αναπτερώνονται, έστω κι εν μέρει. Φτωχή η εντός έδρας συγκομιδή των μπλε (1-1-6 με 5/8 over).

Tιμωρημένος ο βασικός μέσος Βασιλειάδης.

Άιντραχτ Φρ.

Φάνηκε πως θα επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα μετά από καιρό καθώς προηγήθηκε στη Φρανκφούρτη με σκορ 2-0 της Κολωνίας στο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος όμως υπέστη αγωνιστική καθίζηση γνωρίζοντας εν τέλει μία απρόσμενη ήττα (2-4). Μόλις ένας κερδισμένος βαθμός στις έξι τελευταίες αγωνιστικές για τους Αετούς που ολοένα και υποχωρούν στο βαθμολογικό πίνακα κινδυνεύοντας να μείνουν εκτός στόχων, πλην βέβαια της συνέχειας στο Γιουρόπα Λιγκ που αποτελεί βασική επιδίωξη όπως και πέρυσι. Αχίλλειος πτέρνα της Άιντραχτ οι αποστολές μακριά από τη Φρανκφούρτη (1-0-6 με 5/7 over).

Tιμωρημένος ο πολύτιμος αμυντικός Χίντερεγκερ, τραυματίες οι τερματοφύλακες Τραπ και Ρένοβ, καθώς και ο αμυντικός Άμπραχαμ.