Παναιτωλικός

Δεν εκμεταλλεύτηκε το γκολ με το... καλημέρα ο Παναιτωλικός στα Πηγάδια και συγκεκριμένα μόλις στο 6' με τον Βέργο, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η ανατροπή και η ήττα με 2-1. Με την πλάτη στον τοίχο πλέον η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα, που ψάχνει πλέον αυτή με την σειρά της την ανατροπή αυτού του σκορ για να παραμείνει στην μεγάλη κατηγορία. Σίγουρα έχει όμως σήμερα τον παράγοντα έδρα, που καλείται να εκμεταλλευτεί και να πετύχει τον μεγάλο της στόχο.

Παραμένει εκτός για τον Παναιτωλικό ο δεξιός μπακ Λιάβας και δείχνει σε σημαντικό βαθμό πλήρης.

Πιθανή ενδεκάδα Παναιτωλικού (3-5-2): Κνετ - Μαλής, Τσότσαλιτς, Καρασαλίδης - Ντάλτσιο, Ταχάρ, Ντίας, Εντιγκά, Ντουάρτε - Μπαρμπόσα, Βέργος

Bet Info - Παναιτωλικός

Με Goal/Goal & Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια για τον Παναιτωλικό.

Ξάνθη

Είχε τις λύσεις στο δεύτερο ημίχρονο η Ξάνθη και με τέρματα από Σιατραβάνη και Μικελτάτζε έφτασε σε μια μεγάλη ανατροπή επί του Παναιτωλικού με 2-1. Το άσχημο ξεκίνημα στο ματς δεν την επηρέασε σημαντικά και έτσι καλείται να υπερασπιστεί αυτό το σκορ και να επανέλθει άμεσα στην μεγάλη κατηγορία. Σημαντικά τα πρώτα λεπτά σήμερα στο Αγρίνιο, καθώς αναμένεται να δεχθεί πίεση, όμως αν βρει αυτή ένα τέρμα τότε θα απλουστεύσει ακόμη περισσότερο την κατάσταση.

Λογικά επιστρέφει βασικός σήμερα στην Ξάνθη ο Τάτος, ενώ δεν υπολογίζεται εκ νέου ο μέσος Μπριλάντε.

Πιθανή ενδεκάδα Ξάνθης (4-2-3-1): Ίτζο - Τζούρμαν, Τάσος Παπάζογλου, Βέρκερ, Πέτροβιτς - Δημούτσος, Τάτος - Ντίνας, Έμπερτ, Μικελτάτζε - Σάκης Παπάζογλου