Παναιτωλικός

Από τις σπάνιες φορές που δεν βρήκε αντίπαλα δίχτυα ο Παναιτωλικός και έτσι αρκέστηκε στο τέλος στο ισόπαλο 0-0 με αντίπαλο την Ξάνθη στο Αγρίνιο. Σε ένα παιχνίδι που είχε καλή παρουσία βέβαια και ήταν πιο αποτελεσματικός στην τελική προσπάθεια θα μπορούσε να φτάσει μέχρι και στη νίκη. Καθοριστικές αναμετρήσεις έχει μπροστά της η ομάδα του Δέλλα, καθώς παίζει με ομάδες του ίδιου στόχου, όπως σήμερα με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό. Νέο εντός έδρας παιχνίδι για τον Παναιτωλικό και θα μπει για τα καλά στην μάχη της πρώτης πεντάδας σε περίπτωση νικηφόρου αποτελέσματος σήμερα.

Σημαντική η επιστροφή του βασικού γκολκίπερ Κυριακίδη στον Παναιτωλικό, ενώ παραμένει τραυματίας ο μέσος Μάρκος Πάουλο και ο μεσοεπιθετικός Καμαρά.

Πιθανή ενδεκάδα Παναιτωλικού (4-2-3-1): Κυριακίδης - Αμαράλ, Μαλής, Μιχάι, Μαρινάκης - Λουσέρο, Ντίαζ - Γουίλιαν, Μάζουρεκ, Μανά - Μόραρ

Bet Info - Παναιτωλικός

Μόλις μια ήττα μετρά εντός έδρας ο Παναιτωλικός στο πρωτάθλημα (4-3-1).

Παναθηναϊκός

Έπαιξε με την... φωτιά και το πλήρωσε ο Παναθηναϊκός το απόγευμα της Κυριακής, καθώς δεν μπόρεσε να διαχειριστεί το υπέρ του 1-0 απέναντι στους 10 της Λάρισας και δέχθηκε την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο για το ισόπαλο 1-1. Στο φινάλε διαμαρτύρεται για πέναλτι πάνω στον Μακέντα, όμως θα μπορούσε να μην κάνει την ζωή του δύσκολη στα προηγούμενα λεπτά του ματς. Οι «πράσινοι» αγνοούν την χαρά της νίκης στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές για το πρωτάθλημα και ξεκάθαρα περνούν περίοδο ντεφορμαρίσματος. Μια καλή αντίδραση θα είναι σήμερα το διπλό μέσα στο Αγρίνιο, απέναντι σε μία άκρως υπολογίσιμη ομάδα.

Χωρίς του αμυντικούς Πούγγουρα, Οικονόμου ταξίδεψε στο Αγρίνιο ο Παναθηναϊκός, ενώ σημαντική κρίνεται η επιστροφή του στόπερ Κολοβέτσιου.

Πιθανή ενδεκάδα Παναθηναϊκού (4-3-3): Διούδης - Ινσούα, Μαυρομάτης, Κολοβέτσιος, Γιόχανσον - Κάτσε, Κουρμπέλης, Κουλιμπαλί - Μπουζούκης, Μουνιέ, Μακέντα

Bet Info - Παναθηναϊκός

Το Under 2.5 εμφάνισε ο Παναθηναϊκός στις τρεις τελευταίες του αναμετρήσεις σε Σούπερ Λιγκ και κύπελλο.