Παναιτωλικός

Θετικός κρίνεται ο βαθμός για τον Παναιτωλικό μέσα στην Ξάνθη με σκορ 1-1. Παρότι προηγήθηκε με τον Μόραρ στο 21', δέχθηκε έντονη πίεση από την αντίπαλο για να έρθει η ισοφάριση λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Πάντως έδωσε συνέχεια στη νίκη της προπερασμένης αγωνιστικής με 2-1 επί του ΟΦΗ και η προσπάθεια για ανάλογα αποτελέσματα συνεχίζεται για την ομάδα του Δέλλα και αυτή την εβδομάδα. Το εμπόδιο της Λαμίας είναι από τα πλέον βατά σε αυτή την περίοδο για τον Παναιτωλικό, καθώς στις επόμενες αγωνιστικές θα έρθουν ακόμη πιο δύσκολα παιχνίδια. Ένα τρίποντο σήμερα θα τον εκτοξεύσει σημαντικά στον πίνακα της βαθμολογίας.

Δεν αναφέρονται σημαντικές απουσίες στις τάξεις του Παναιτωλικού και ο προπονητής Δέλλας θα παρατάξει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

Πιθανή ενδεκάδα Παναιτωλικού (4-1-4-1): Κυριακίδης - Τσοκάνης, Άργκους, Μιχάι, Μαρινάκης - Έρικσον - Ντίαζ, Μάζουρεκ, Μανά, Γουίλιαν - Μόραρ

Bet Info - Παναιτωλικός

Με Goal/Goal έληξαν και τα τρία πρώτα παιχνίδια του Παναιτωλικού.

Λαμία

Δεν έπαιξε άσχημα στο Περιστέρι η Λαμία, όμως δεν είχε την ουσία και γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Ατρόμητο. Με το... αριστερό στο ντεμπούτο του ο Μάκης Χάβος, που προσπαθεί όλο αυτό το διάστημα να περάσει την δική του φιλοσοφία στους ποδοσφαιριστές του, ώστε να έρθουν και τα πρώτα αποτελέσματα. Μην ξεχνάμε πως η Λαμία έχει μόνο ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ έχει σκοράρει μόλις ένα τέρμα και έχει δεχθεί εφτά. Κρίσιμη η συνέχεια, ώστε να μην μείνει πίσω βαθμολογικά, την στιγμή που έρχεται ένα ακόμη δύσκολο παιχνίδι σήμερα, αυτή την φορά στην πάντα απαιτητική έδρα του Παναιτωλικού.

Χτύπησε στο προηγούμενο ματς ο έμπειρος στόπερ Αναστασιάδης και δεν υπολογίζεται από τον τεχνικό Χάβο, ενώ ποινή τιμωρίας εκτίει ο μέσος Δημούτσος.

Πιθανή ενδεκάδα Λαμίας (4-2-3-1): Σαράνοφ - Βάντερσον, Καρυπίδης, Αντέτζο, Βασιλαντονόπουλος - Οσμάν, Μπλάζιτς - Μπερτόλιο, Καραμάνος, Καραγκούνης - Μπαράλες