Πάκος Φερέιρα

Ήταν σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλο της η Πάκος Φερέιρα η οποία νίκησε εμφατικά με 3-1 στην έδρα της Τοντέλα. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν σκορ νίκης από το πρώτο και όλας ημίχρονο με τον Τανκέ να σκοράρει δις στο 10ο και 45ο λεπτό. Το δεύτερο μέρος ήταν κυρίως διαδικαστικού χαρακτήρα με την ομάδα του Μιγκέλ να βρίσκεται πλέον στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 26-39 και 31 βαθμούς.

Εκτός ο σημαντικός Μουρίγιο (επιθετικός) καθώς και ο αναπληρωματικός Σιμάο (τερματοφύλακας).

Πόρτο

Εμφατική νίκη και πρωτιά για την Πόρτο, εντός έδρας με 4-0 επί της Μποαβίστα. Καταπληκτικό δεύτερο μέρος πραγματοποίησαν οι «δράκοι» οι οποίοι σκόραραν με τους Μαρέγκα, Τέγες και Σέρτζιο Ολιβέιρα. Δεν απειλήθηκαν σχεδόν καθόλου από την αντίπαλη ομάδα, μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας είναι πλέον η ομάδα του Κονσεϊσάο με ρεκόρ 56-18 και 67 βαθμούς.

Σταθερά εκτός οι σημαντικοί Μαρκάνο (αμυντικός), Νακαζίμα (επιθετικός) ενώ κάρτες συμπλήρωσε ο  Σέρτζιο Ολιβέιρα (μέσος)