Πάκος Φερέιρα

Μετά την καλή εμφάνιση στην πρεμιέρα, η Πάκος Φερέιρα κατάφερε για ακόμα μία φορά να είναι ανταγωνιστική χωρίς όμως να μπορέσει να κερδίσει κάτι από την αναμέτρηση στην έδρα της Σπόρτινγκ όπου και έχασε εν τέλει με 1-0. Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν φάσεις χωρίς να μπορέσουν να σκοράρουν κάποιο γκολ. Έτσι η ομάδα του Μιγκέλ βρίσκεται σταθερά στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 21-37 και 25 βαθμούς.

Εκτός παραμένει για ακόμα μία αγωνιστική ο Μπερτέλι (τερματοφύλακας) ο οποίος θα χάσει όλη την σεζόν, εκτός και ο σημαντικός Μάρτινς (μέσος) ο οποίος συμπλήρωσε κάρτες.

Μπελενένσες

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Μπελενένσες, εντός έδρας με αντίπαλο την ποιοτική Γκιμαράες. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στην αναμέτρηση στο 29ο λεπτό με την ισοφάριση ωστόσο να έρχεται έντεκα λεπτά αργότερα. Δεν έγιναν πολλές φάσεις στο δεύτερο μέρος με την ομάδα του Πετίτ πλέον να βρίσκεται στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 22-39 και 30 βαθμούς.

Εκτός συνεχίζουν να βρίσκονται οι Φερέιρα (αμυντικός), Ριμπέιρο (αμυντικός) και Βαρέλα (αμυντικός).