Πάκος Φερέιρα

Δεν εμφάνισε ανταγωνιστικό πρόσωπο στο Λιγκ Καπ η Πάκος Φερέιρα χάνοντας με 2-1, εντός έδρας κόντρα στην Μποαβίστα. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Σιμάο αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1, στην έδρα της Βιζέλα. Αν και βρέθηκα να παίζει από το 28ο λεπτό με παίκτη λιγότερο, κατάφερε να πάρει τον βαθμό χάρις σε τέρμα του Ντένιλσον στο 50ο λεπτό. Πλέον, η «αρμάδα» του Πορτογάλου τεχνικού βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 5-7 και 8 βαθμούς.

Εκτός οι Τζόρντι (μέσος), Εουστακίο (μέσος), Φονσέκα (αμυντικός) και Βιγκάριο (αμυντικός).

Μπελενένσες

Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας η Μπελενένσες, εντός έδρας με 1-1 κόντρα στην Ζιλ Βιθέντε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν από σπόντα, με αυτογκόλ του Φρελίχ στο 83ο λεπτό με την ισοφάριση να έρχεται στο 92ο λεπτό. Δεν βρίσκεται σε καλή αγωνιστική κατάσταση η ομάδα του Πετίτ καθώς παραμένει σταθερά στη τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-8, έχοντας μόλις 3 βαθμούς.