Πάκος Φερέιρα

Άλλη μία ήττα για την Πάκος Φερέιρα με 4-2 στην έδρα της Φαμαλικάο. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ στην συνέχεια πίεσαν χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Τα δύο τέρματα ωστόσο ήρθαν στο 88ο και στο 93ο λεπτό του αγώνα χωρίς εν τέλει να έχουν αντίκτυπο. Στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα η «αρμάδα» του Μιγκέλ με ρεκόρ 3-12 και 1 βαθμό.

Αμφίβολοι οι αναπληρωματικοί Μαράκας (αμυντικός) και Σίλβα (επιθετικός).

Άβες

Βαριά ήττα με 5-1 δέχθηκε η Άβες στην έδρα της Γκιμαράες. Οι φιλοξενούμενοι παρότι ισοφάρισαν στην αναμέτρηση στο 18ο λεπτό δεν κατάφεραν ποτέ να επιβάλουν τον ρυθμό τους βγαίνοντας ελάχιστες φορές στην επίθεση. Πλέον η ομάδα του Ινάσιο βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 8-16 και 3 βαθμούς.