Ουντινέζε

Εκ προοιμίου χαμένη υπόθεση το παιχνίδι στο Τορίνο απέναντι στην πρωταθλήτρια Γιουβέντους με βάση την πρόσφατη εικόνα της, όλα κρίθηκαν μέχρι την ανάπαυλα καθώς δέχτηκε τρία τέρματα και απλά σημείωσε το γκολ της τιμής με τον Πουσέτο στο 94' για το τελικό 3-1. Μόλις δύο κερδισμένοι βαθμοί στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές για τους Φριουλάνι που βρίσκονται οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, πιθανότατα θα έρθει ''κανονικός'' προπονητής στη χειμερινή διακοπή και θα απομακρυνθεί ο υπηρεσιακός Γκρότι που δεν ικανοποιεί. 3-2-3 με 6/8 under το εντός έδρας ρεκόρ της Ουντινέζε μέχρι σήμερα.

Δεν υπολογίζονται σήμερα οι Σαμίρ (Α), Σέμα (Μ).

Bet Info - Ουντινέζε

Η Ουντινέζε έχει πετύχει μόλις 11 γκολ στις 16 πρώτες αγωνιστικές.

Κάλιαρι

Μολονότι ο Σιμεόνε της έδωσε το προβάδισμα μόλις στο όγδοο λεπτό της αναμέτρησης με τη Λάτσιο στη Sardegna Arena και το κρατούσε ως το 90', η Κάλιαρι δέχτηκε δύο τέρματα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με αποτέλεσμα να υποστεί ήττα-σοκ με σκορ 1-2. Πριν από την αναμέτρηση έλαβαν χώρα σοβαρά επεισόδια μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων στους δρόμους του Κάλιαρι. Οι νησιώτες μετά το αποτέλεσμα αυτό έπεσαν από την πρώτη τετράδα της κατάταξης και θέλουν σήμερα μόνο νίκη προκειμένου να μη χαθεί η επαφή με την Ρόμα. Οι ροσομπλού είναι αήττητοι μακριά από το νησί τους (3-4-0 με 4/7 under).

Tιμωρημένοι οι Ναντές (Μ) και Όλσεν (Τ), τραυματίες οι Τσεπιτέλι (Α), Κάστρο (Μ).