Ουντινέζε

Είχε μεσοβδόμαδη εξ αναβολής αγωνιστική υποχρέωση απέναντι στην Αταλάντα, την αιφνιδίασε ανοίγοντας το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Περέιρα, ισοφαρίστηκε στο 44' και στην επανάληψη πραγματοποίησε σωστή διαχείριση του παιχνιδιού κρατώντας με ευκολία το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Μεγάλωσε κατά τι η απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη στο +4, όμως οι μπιανκονέρι απέχουν εδώ και μεγάλο χρονικό διάστημα από τη νίκη και η πίεση προς τον προπονητή Γκότι εξακολουθεί να είναι μεγάλη και τίποτα δεν αποκλείεται. Μέτριες οι επιδόσεις τους φέτος στο Φρίουλι (2-2-5 με 6/9 under).

Θα λείψουν ξανά οι επιθετικοί Οκάκα, Πουσέτο και Φορεστιέρι.

Bet Info - Ουντινέζε

5 συνεχόμενα γκολ/γκολ, τα 4 σε συνδυασμό με over.

Ίντερ

Σοβαρή και μετρημένη σε όλη τη διάρκεια του Derby D' Italia, έφτασε πανάξια στη νίκη (2-0) επί της Γιουβέντους με τέρματα των Βιντάλ και Μπαρέλα, ενώ η άμυνα της εξουδετέρωσε πλήρως τους επιθετικούς της Μεγάλης Κυρίας. Πάντοτε στο κυνήγι της Μίλαν (-3) βρίσκονται οι νερατζούρι που απέκτησαν αέρα 7 βαθμών από τη μόνιμη πρωταθλήτρια Ιταλίας (με αγώνα περισσότερο), με τον Αντόνιο Κόντε να προετοιμάζει την ομάδα του για ένα καυτό δεύτερο γύρο. Ακολουθεί μεσοβδόμαδα το νοκ άουτ ματς Κυπέλλου με τη Μίλαν, 5-3-1 με 6/9 over oι επιδόσεις της Ίντερ μακριά από τη λομβαρδική πρωτεύουσα για το πρωτάθλημα.