Ουντινέζε

Στο Ολίμπικο της Ρώμης απέναντι στους τοπικούς τζιαλορόσι εμφάνισε δύο πρόσωπα τελείως διαφορετικά σε κάθε 45λεπτο, στο πρώτο ήταν απόλυτα παθητική και δέχτηκε γκολ ενώ στην επανάληψη είχε εκείνη την έλεγχο χωρίς όμως να σκοράρει. Κατά συνέπεια, ήρθε η ήττα (1-0) από τη Ρόμα, η δεύτερη συνεχόμενη για τους μπιανκονέρι που έχοντας ως προίκα τους επτά κερδισμένους βαθμούς από τις τρεις πρώτες αγωνιστικές αισθάνονται μία σχετική άνεση. Σε κάθε περίπτωση είναι περισσότερο δημιουργικοί σε σχέση με πέρυσι, όμως πρέπει να δούμε περισσότερα δείγματα γραφής για να έχουμε ασφαλέστερα συμπεράσματα.

Θα λείψει ο επιθετικός Νεστορόφσκι.

Bet Info - Ουντινέζε

Η Ουντινέζε έρχεται από 4 σερί no goal.

Φιορεντίνα

Διαφορετικά πρόσωπα έδειξε και η Φιορεντίνα στην τελευταία της αγωνιστική υποχρέωση και συγκεκριμένα στην ήττα (1-3) από την πρωταθλήτρια Ίντερ στο Αρτέμιο Φράνκι. Το δυναμικό ξεκίνημα των βιόλα επιβραβεύτηκε με το γκολ του Σοτίλ, στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν απόλυτα κι αντέστρεψαν τη σε βάρος τους κατάσταση. Με αυτόν τον άδοξο τρόπο μπήκε τέλος στο σερί των τριών νικών που έτρεχε η ομάδα της Τοσκάνης, ωστόσο οι εντυπώσεις μέχρι σήμερα είναι ξεκάθαρα θετικές και το μεγάλο όπλο εξακολουθεί να είναι ο σέντερ φορ Βλάχοβιτς, ο οποίος είναι από τους πιο ''καυτούς'' στην Ευρώπη.

Τιμωρημένος ο Γκονζάλες (Ε), τραυματίες οι Καστροβίλι (Μ) και Πούλγκαρ (Μ).