Ουντινέζε

Εμφανίστηκε διπρόσωπη στη Γένοβα καθώς ήταν πολύ καλή μέχρι το 55ο λεπτό του αγώνα όταν πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Ντε Πάουλ, στη συνέχεια όμως οπισθοχώρησε αδικαιολόγητα επιτρέποντας στην Σαμπντόρια να κάνει το παιχνίδι της, δέχτηκε δύο γκολ και μοιραία ηττήθηκε με σκορ 2-1. Σε πολύ δύσκολη θέση πλέον βρίσκεται η Ουντινέζε που απέχει μόλις τρεις βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη, απόρροια του γεγονότος ότι αγνοεί τη χαρά της νίκης για επτά συναπτές αγωνιστικές. Προ της απόλυσης φαντάζει ο προπονητής Γκότι, 2-1-5 με 5/8 under το σερί στο Φρίουλι.

Νούιτινκ (Α), Οκάκα (Ε), Φορεστιέρι (Ε) και Πουσέτο (Ε) δεν υπολογίζονται ούτε σήμερα.

Bet Info - Ουντινέζε

Και στα 5 τελευταία της παιχνίδια δέχτηκε τουλάχιστον 2 γκολ.

Αταλάντα

Κυρίαρχη της εντός έδρας αναμέτρησης με την Τζένοα σε όλη τη διάρκεια του 90λεπτου, έχασε όμως πολλές ευκαιρίες, είχε δοκάρι αλλά όχι και γκολ με συνέπεια να παραχωρήσει λευκή ισοπαλία (0-0) απέναντι σε ένα διαβασμένο και δυσκολοκατάβλητο αντίπαλο. Έτσι δε μπόρεσε να εκμεταλλευτεί περαιτέρω τις ήττες των Γιουβέντους και Ρόμα, ωστόσο με τρίποντο σήμερα στο Φρίουλι θα σκαρφαλώσει στην προνομιούχο τετράδα που είναι και το ζητούμενο. Η Αταλάντα το τελευταίο δίμηνο έχει ανεβάσει την απόδοση της πάντως, 4-3-1 με 6/8 over το ρεκόρ της μακριά από το Μπέργκαμο.