Ουνιόν Βερολίνου

Μπήκε δυνατά στη Μερσέντες Μπενζ Αρίνα ανοίγοντας το σκορ με τον Φρίντριχ μόλις στο τέταρτο λεπτό, έδειξε να αντέχει στην πίεση των γηπεδούχων και να κλειδώνει τη νίκη με το γκολ του Αβονιγί στο 77' αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο η εστία της παραβιάστηκε δύο φορές κι εν τέλει περιορίστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (2-2) κόντρα στη Στουτγάρδη. Από τις πλέον σταθερές και δουλεμένες ομάδες της Μπουντεσλίγκα η Ουνιόν που παραμένει στην έκτη θέση της κατάταξης, δείχνει να ξεπερνά και τις σημαντικές απουσίες του τελευταίου διαστήματος. Μόλις μία ήττα φέτος στο στάδιο Άλτε Φουστεράι (2-3-1 με 4/6 over).

Ίνγκβαρτσεν (Μ), Κρούζε (Ε), Άντριχ (Μ), Πογιάμπαλο (Ε) δεν παίζουν ούτε σήμερα.

Bet Info - Ουνιόν Βερολίνου

Η Ουνιόν έχει σκοράρει σε όλες τις φετινές αγωνιστικές της υποχρεώσεις.

Ντόρτμουντ

Η αλλαγή στην τεχνική της ηγεσία (υπηρεσιακός Τέρζιτς μέχρι το καλοκαίρι που θα έρθει ο Ρόζε από τη Γκλάντμπαχ) της έκανε σε πρώτη φάση καλό αφού κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την έδρα της Βέρντερ Βρέμης με σκορ 1-2 χάρη σε τέρματα των Γκερέιρο και Ρόις. Για ακόμα ένα παιχνίδι βέβαια η άμυνα της Μπορούσια δεν απέφυγε το γκολ, τουλάχιστον όμως επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από τρεις αποτυχημένες προσπάθειες και θέλει να χτίσει ένα θετικό σερί που θα την κρατήσει κοντά στην κορυφή (-6 σήμερα από την πρωτοπόρο Λεβερκούζεν). Καλύτερο το εκτός έδρας ρεκόρ των κιτρινόμαυρων πάντως (4-1-1 με 4/6 under).

Mενιέ (Α), Ντιλέινι (Μ), Αζάρ (Μ) και Χάαλαντ (Ε) είναι απόντες.