Ουνιόν Βερολίνου

Κατέρρευσε στο δεύτερο ημίχρονο του ντέρμπυ της πόλης με τη Χέρτα, δέχτηκε τρία τέρματα μέσα σε δέκα λεπτά και τελικά υπέστη μία βαριά ήττα (4-0) στη χειρότερη εμφάνιση της μετά τον προβιβασμό στη Μπουντεσλίγκα. Προβληματισμός στις τάξεις των νεοφώτιστων που μετρούν πλέον τρεις ήττες στη σειρά, βλέπουν την απόσταση από τη διακεκαυμένη ζώνη να περιορίζεται στους 6 βαθμούς και έτσι η ανάγκη για βαθμούς είναι μεγάλη. Κομβικό το αποψινό παιχνίδι απέναντι σε μία ομάδα που έχει παρόμοια στόχευση και μάλιστα βρίσκεται χαμηλότερα στην κατάταξη, δεδομένη η αποδυνάμωση της Ουνιόν χωρίς την υποστήριξη των φιλάθλων της.

Αντιμετωπίσιμες και μακροχρόνιες οι απουσίες της Ουνιόν.

Bet Info - Ουνιόν Βερολίνου

Δέχτηκε 9 γκολ στις 3 τελευταίες αναμετρήσεις.

Μαιντζ

Τίποτα δεν της βγήκε στον εντός έδρας αγώνα με τη Λειψία καθώς αφενός δε μπόρεσε να επιτεθεί ορθολογικά και να σκοράρει, αφετέρου η άμυνα της δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει τους ταχύτατους επιθετικούς των φιλοξενούμενων και κυρίως τον Τίμο Βέρντερ. Το τελικό σκορ (0-5) τα λέει όλα για τους κόκκινους που είδαν να λαμβάνει τέλος άδοξα το πρόσφατο θετικό σερί τους αλλά και την απόσταση από τη θέση των μπαράζ (-3) και του απευθείας υποβιβασμού (-6) να μειώνεται επικίνδυνα. Κατά συνέπεια, ένα ακόμα αποτυχημένο αποτέλεσμα απόψε θα φέρει ακόμα μεγαλύτερη γκρίνια και θα θέσει σε κίνδυνο την Μάιντζ.

Θα λείψει και πάλι ο βασικός κίπερ Ζέντνερ.