Ουκρανία

Φάνηκε να βρίσκεται εκτός παιχνιδιού για μεγάλο χρονικό διάστημα κόντρα στην Ολλανδία και το πλήρωσε ακριβά. Με δύο γκολ στο 52' και στο 58' βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, όμως μέσα σε 5' στο 75' και στο 79', μπόρεσε να ισοφαρίσει σε 2-2 με τους Γιαρμολένκο και Γιάρεμτσουκ. Δεν κατάφερε να κρατήσει τον βαθμό χάνοντας στο 85' με 3-2, σε ένα παιχνίδι πάντως που θεωρητικά δεν άξιζε τον πόντο. Χωρίς βαθμό στον όμιλο, το σημερινό παιχνίδι αποκτά χαρακτήρα τελικού, καθώς σε περίπτωση που δεν κερδίσει τα πράγματα ζορίζουν πολύ για την πρόκριση. Σίγουρα πάντως θα κατέβει επιθετικά για τη νίκη, κόντρα στον θεωρητικά πιο βατό αντίπαλο του ομίλου.

Εκτός είναι ο εξτρέμ Ζουμπκόφ. Δεν υπάρχουν άλλες απουσίες.

(4-3-3): Μπούσχαν - Καραβάεφ, Ζαμπάρνι, Ματβιένκο, Μικολένκο - Μαλινόφσκι, Σίντορτσουκ, Σαπαρένκο - Γιαρμολένκο, Γιάρεμτσουκ, Ζιντσένκο

Bet Info - Ουκρανία

Προέρχεται από 5/7 G/G και 2 σερί Over 3,5.

Βόρεια Μακεδονία

Έδειξε πως μπορεί να σταθεί επάξια και να κοντράρει την Αυστρία, όμως τα αμυντικά κενά την πρόδωσαν με αποτέλεσμα να χάσει με 3-1. Είχε καλό πρώτο ημίχρονο, στο οποίο αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 18', μπόρεσε να βρει απάντηση στο 28' με τον γερόλυκο Πάντεφ, ο οποίος πέτυχε και το πρώτο γκολ της ομάδας σε μεγάλη διοργάνωση. Στην επανάληψη και μετά το 78' ήρθε η κατάρρευση, κάτι που είχε ως συνέπεια την ήττα ξεκινώντας με το αριστερό τις υποχρεώσεις της. Γνωρίζοντας πως στην τελευταία αγωνιστική θα παίξει κόντρα στην Ολλανδία, θα τα δώσει όλα σήμερα για να πάρει τη νίκη και να ελπίζει στο θαύμα της πρόκρισης, έστω και μέσω της πρώτης τριάδας.

Δεν υπάρχουν απουσίες στο σημερινό ματς.

(3-5-2): Ντιμιτριέφσκι - Ριστόφσκι, Βελκόφσκι, Μουσλίου - Νικόλοφ, Μπάρντι, Αντέμι, Έλμας, Αλιόσκι - Πάντεφ, Τραικόφσκι