Ουέσκα

Σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση, η Ουέσκα ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Μπέτις. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να βρουν τον στόχο ποτέ στην αναμέτρηση, το μοναδικό γκολ στην αναμέτρηση ήρθε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιγκλέσιας στο 57ο λεπτό. Στη 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Ρόχο Μάρτιν με ρεκόρ 34-53 και 33 βαθμούς.

Εκτός οι Εσκρίτσε (επιθετικός), Εουγκένι (μέσος), Ινσούα (αμυντικός), Λουισίνιο (αμυντικός) και Βαλέρα (τερματοφύλακας).

Βαλένθια

Εμφατική εμφάνιση πραγματοποίησε η Βαλένθια η οποία και νίκησε εντός έδρας με 4-1 την Έιμπαρ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση από το πρώτο λεπτό καταφέρνοντας να σκοράρουν τρία γκολ στα πρώτα τριάντα λεπτά του αγώνα. Στο δεύτερο μέρος, ο Γκέντες σκόραρε ξανά διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Στη 13η θέση ανέβηκε η ομάδα του Βόρο με ρεκόρ 50-53 και 42 βαθμούς.