Ουέσκα

Ακόμα δίχως νίκη στο πρωτάθλημα η Ουέσκα, που έχει 4 βαθμούς με ισάριθμες ισοπαλίες.Στο πρόσφατο πάντως παιχνίδι μεταξύ των δύο νεοφώτιστων ομάδων, Έλτσε και Ουέσκα ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα. Το αποτέλεσμα αδικεί τους φιλοξενούμενους, καθώς ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι, έχοντας 17(!) τελικές προσπάθειες έναντι δύο των γηπεδούχων, ωστόσο, δεν κατάφεραν να πετύχουν το πολυπόθητο γκολ, που θα τους έδινε τη νίκη.

Εκτός οι αμυντικοί Μαφέο και Λόπεθ, αμφίβολος ο επιθετικός Οκαζάκι.

Bet Info - Ουέσκα

5/5 under 2.5 φέτος.

Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Ελ Γιαμίκ και ο Μπούρχος το εκτέλεσε εύστοχα για το 0-1 στο 29ο λεπτό. Ωστόσο στο 38ο λεπτό οι γηπεδούχοι βρήκαν και αυτοί τον δρόμο προς τα δίχτυα. Συγκεκριμένα, ο Νάτσο σέντραρε από αριστερά και ο Βίγια με πλασέ από το ύψος του πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1. Στο 47ο λεπτό, η Βαγιαδολίδ έχασε πέναλτι και την ευκαιρία να μπεί μπροστά στο σκορ, ενώ το πλήρωσε στο 90ο λεπτό, μέχρι που ο Αρμπίγια έκανε φοβερή ενέργεια και σέντρα από αριστερά και με τον Ροντρίγκες να πετυχαίνει το τελικό 1-2 με κεφαλιά.