Ουέσκα

Ταξίδεψε στην έδρα της Εϊμπάρ, αλλά επιβεβαίωσε για ακόμα μια φορά πως είναι η ομάδα της... ισοπαλίας προσθέτοντας στο ενεργητικό της την 11η σε 25 παιχνίδια πρωταθλήματος, μένοντας στο 1-1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ όταν στο 81′ ο Μαφέο έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Σάντρο με γυριστό έγραψε το 0-1. Αλλά δύο λεπτά μετά ήρθε η ισοφάριση για την Εϊμπάρ με τον Ντιοπ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά από κόρνερ του Γκαρσία. Η Ουέσκα έμεινε ουραγός με μόλις 20 βαθμούς συγκομοιδή.

Εκτός ο κίπερ Βαλέρα, ο αμυντικός Γκαστόν Σίλβα και οι χαφ Λουσίνιο - Μοσκέρα.

Bet Info - Ουέσκα

4/5 G/G πρόσφατα για την Ουέσκα.

Θέλτα

Πρίν την έναρξη του παιχνιδιού της με τη Βαγιαδολίδ, το 1-1 θα αποτελούσε... γκέλα ολκής. Εντούτοις, έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, η Θέλτα θα πρέπει να λέει κι ευχαριστώ για τον βαθμό μιας και ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό του ενενηντάλεπτου! Στο 70ο λεπτό, ο Βάισμαν έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής και ο Μπλάνκο έσωσε αλλά στην επαναφορά ο Ορεγιάνα πλάσαρε εξ επαφής για το 0-1. Όμως στην τελευταία φάση του αγώνα, στο 90+4’ ο Άσπας εκτέλεσε το φάουλ και ο Μουρίγιο με κεφαλιά έκανε το 1-1. Με αυτή την ισοπαλία, η ομάδα του Βίγκο παρέμεινε στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 30 πόντους.

Τιμωρημένος ο χαφ Ρενάτο Τάπια. Θα λείψουν λόγω τραυματισμών οι αμυντικοί Νέστορ Αραούχο και Ντάβιντ Τάπια. Εκτός ο κίπερ Αλβάρεθ αλλά και ο φορ Εμρέ Μορ.