Ουέσκα

Δύσκολη βραδιά στην έδρα της Μπαρτσελόνα, δέχθηκε τέσσερα τέρματα (4-1) και μάλιστα δίχως να φανεί ανταγωνιστική. Ο Μέσι μάλιστα, δύσκολα θα μπορούσε να μην γιορτάσει το γεγονός με γκολ. Σημείωσε δύο τέρματα, ανοίγοντας το σκορ στο 13′ και κλείνοντάς του στο 90′. Ενδιάμεσα ο Γκριζμάν είχε σημειώσει το 2-0 στο 35′, ο Μιρ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με πέναλτι μείωσε σε 2-1, ενώ ο Μινγκέθα με το πρώτο γκολ στην καριέρα του είχε κάνει το 3-1 στο 53′.

Eκτός ο μπακ-χαφ Γκαστόν Σίλβα.

Bet Info - Ουέσκα

Aπο τέσσερα σερί G/G η Ουέσκα.

Οσασούνα

Μετά την εντός έδρας ήττα από τη Μπαρτσελόνα, αντιμετώπισε εντός τη Βαγιαδολίδ με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς σκορ. Σε ένα παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, οι γηπεδούχοι ήταν πιο δραστήριοι, έχοντας τον έλεγχο του ματς στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Στο 37' μάλιστα άνοιξαν το σκορ, με τον διαιτητή να ακυρώνει το γκολ ως οφσάιντ μετά από εξέταση του VAR. Καλύτερος ο ρυθμός στην επανάληψη, ωστόσο και πάλι οι άμυνες είχαν τον πρώτο λόγο, με το τελικό 0-0 να κρίνεται απόλυτα δίκαιο.