Ουέσκα

Δεν ήταν σε καλό βράδυ στο Βίγκο η Ουέσκα, παρόλα αυτά το πάλεψε και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες απο τη Θέλτα. Τα γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν οι Νολίτο (33′) και Άσπας (61′), ενώ λίγο πρίν το φινάλε, η Ουέσκα μείωσε στο τελικό 2-1. Στο 71ο λεπτό η Ουέσκα είχε δοκάρι με τον Σεοάνε, ο οποίος στο 78’ έπιασε φοβερό σουτ και ο Μπλάνκο έσωσε εντυπωσιακά και τελικά στο 84’ ο Σεοάνε με σουτ από αριστερά έκανε το 2-1. Εντός της επικίνδυνης ζώνης η Ουέσκα, με 12 μόλις βαθμούς και μία νίκη σε 16 ματς πρωταθλήματος.

Εκτός ο μπακ Μαφέο και ο εξτρέμ Ραμίρεζ.

Bet Info - Ουέσκα

3/4 G/G πρόσφατα.

Μπαρτσελόνα

Το φινάλε του 2020 για την Μπαρτσελόνα ήταν ακριβώς όπως όλος ο χρόνος: Απογοητευτικός, μαύρος, μίζερος. Με τον Λιονέλ Μέσι να δίνει το παρών στο γήπεδο, αλλά στην εξέδρα λόγω ενοχλήσεων, οι Μπλαουγκράνα έμειναν στο 1-1 με την Έιμπαρ στο «Καμπ Νόου» και απέτυχαν να ανέβουν στην πρώτη τετράδα της La Liga, από την οποία απέχουν έναν βαθμό. Κακοί οι Καταλανοί στο πρώτο ημίχρονο, όπου όμως θα μπορούσαν κάλλιστα να είχαν προηγηθεί στο σκορ, τραγική η αμυντική τους συμπεριφορά στην επανάληψη. Παραμένουν εκτός 4άδας οι Καταλανοί.

Εκτός ο στόπερ Πικέ, ο μπακ Ρομπέρτο και ο εξτρέμ Φατί. Χτύπησε ο μεσοεπιθετικός Κουτίνιο.