Ουέσκα

Σούπερ η Ουέσκα στην πρεμιέρα απέναντι στη Βιγιαρεάλ όπου απέσπασε ισοπαλία (1-1) σε μια απο τις πιο δυνατές (ακόμα και δίχως κοσμο) έδρες της Λίγκας. Η Ουέσκα πάντως πήρε προβάδισμα στο 42' και ισοφαρίστηκε στα μισά της επανάληψης απο την άσπρη βούλα. Αν και γλίτωσε σε πολλές περιπτώσεις το δεύτερο γκολ, σκόραρε στις καθυστερήσεις για το 2-1 το οποίο δεν μέτρησε όμως ποτέ αλλά... σωστά. Στο τέλος της ημέρας η νεοφώτιστοι πανηγύρισαν ένα σημαντικό βαθμό.

Eκτός ο χαφ Ντουκουρέ.

Bet Info - Ουέσκα

3/4 over 2.5 πρόσφατα.

Κάδιθ

Η Κάντιθ επέστρεψε ύστερα από 14 χρόνια στην κορυφαία κατηγορία του ισπανικού ποδοσφαίρου και άμεσα διαπίστωσε πόσο δύσκολα θα είναι τα πράγματα. Οι γηπεδούχοι ηττήθηκαν στην έδρα τους από την Οσασούνα, η οποία άνοιξε το σκορ στο 10’ με εκπληκτικό σκαφτό τελείωμα από τον Αντριάν Λόπεθ, ενώ στο 80’ Ρουμπέν Γκαρθία διαμόρφωσε το τελικό 0-2.