Ουέσκα

Ουραγός της βαθμολογίας παραμένει η Ουέσκα, η οποία ηττήθηκε στο Σάντσες Πιθκουάν απο τη Σεβίλλη με 1-0, σε ένα παιχνίδι ωστόσο που είχε εξαιρετική εμφάνιση. Η ομάδα του Λοπετέγκι έφτασε σε ακόμα μια νίκη στο πρωτάθλημα καθώς επικράτησε με 1-0 της Ουέσκα χάρη σε γκολ του Μουνίρ στην επανάληψη. Στο 76′ η Ουέσκα έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Ράφα Μιρ να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά αφού ο Μπόνο του είπε «όχι» όπως και στο 88′ που απέκρουσε το σουτ του Γκόμεθ και στη συνέχεια αυτό του Μιρ, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Εκτός  οι αμυντικοί Λουϊσίνιο και Σίλβα και ο μέσος Μοσκέρα.

Bet Info - Ουέσκα

4/5 under 2.5 πρόσφατα εντός για την Ουέσκα.

Γρανάδα

Η Γρανάδα ναι μεν την δυσκόλεψε, αλλά η Ατλέτικο Μαδρίτης πέρασε και από το «Λος Κάρμενες», επικρατώντας με σκορ 2-1 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της La Liga. Την ώρα που ο Σουάρες σπαταλούσε ευκαιρίες (20’, 30’) και είχε και δοκάρι (47’), ο Μάρκος Γιορέντε βγήκε μπροστά. Με υπέροχο αριστερό σουτ έκανε το 0-1 (64’), ενώ είχε απάντηση ακόμα κι όταν η Γρανάδα έκανε άμεσα το 1-1 δύο λεπτά αργότερα με τον Ερέρα. O Γιορέντε βρήκε τον Κορέα, ο οποίος με την βοήθεια της τύχης και μία κόντρα έκανε το 1-2 (77’),  ωστόσο στην Ευρώπη οι Ανδαλουσιάνοι φιλοξένησαν την Πέμπτη τη Νάπολι για να επικρατήσουν με 2-0 με τους Ιταλούς να έχουν αρκετές απουσίες, αλλά το προβάδισμα της Γρανάδα είναι δεδομένο.

Εκτός αποστολής σήμερα ο μέσος Μίγια και ο φορ Σουάρες.