Ουέσκα

Δεν απέδωσε τα αναμενόμενα η Ουέσκα η οποία ηττήθηκε με 2-0 στην έδρα της Ατλέτικο Μαδρίτης. Δεν κατάφερε να απειλήσει τον αντίπαλο σε κανένα σημείο του παιχνιδιού, δέχθηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τους Κορέα και Καράσκο να διαμορφώνουν το τελικό σκορ στην αναμέτρηση. Σταθερά στην 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Ρόχο Μάρτιν με ρεκόρ 31-48 και 27 βαθμούς.

Εκτός οι Μαφέο (αμυντικός), Οντιβέρος (επιθετικός) και Βαλέρα (τερματοφύλακας).

Χετάφε

«Βαριά» ήττα με 5-2 δέχθηκε στην έδρα της Μπαρτσελόνα η Χετάφε. Βρέθηκε πίσω στο 8ο λεπτό, κατάφερε να ισοφαρίσει τέσσερα λεπτά αργότερα ωστόσο δέχθηκε άλλα δύο τέρματα πριν ακόμα την λήξη του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο, το μοναδικό που κατάφερε να κάνει ήταν να μειώσει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ουνάλ στο 69ο λεπτό. Σταθερά στη 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Χιμένεζ με ρεκόρ 24-39 και 31 βαθμούς.

Εκτός οι Καμπάτσο (αμυντικός) και Κούτσο (επιθετικός).