Ουαλία

Πολύ σημαντική νίκη στην έδρα της Λευκορωσίας κατάφερε να πάρει η Ουαλία, με 3-2. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε στο 5ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Μπέιλ με τους γηπεδούχους ωστόσο να κάνουν την ανατροπή πρι την λήξη του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ουαλός σταρ σκόραρε άλλα δύο τέρματα στο 69ο και 93ο λεπτό δίνοντας σημαντικό τρίποντο στην εθνική του. Στην 3η θέση πλέον η «αρμάδα» του κόουτς Πέιτζ με ρεκόρ 5-5 και 6 βαθμούς.

Πολλές οι απουσίες για τους γηπεδούχους. Πιο συγκεκριμένα θα λείψουν οι βασικοί Ράμσει (μέσος), Νέκο Γουίλιαμς (μπακ), Ροντόν (στόπερ), Τόμας (αμυντικός) και Μουρ (επιθετικός).

(4-3-3): Γουάρντ - Γκούντερ, Μέφαμ, Αμπαντού, Ντέιβις - Λέβιτ, Γουίλσον, Άλεν - Μπέιλ, Χάρις, Τζέιμς.

Εσθονία

Το πάλεψε ωστόσο «λύγισε»η Εσθονία χάνοντας με 5-2, εντός έδρας κόντρα στο Βέλγιο, την Πέμπτη. Έκανε την έκπληξη ο Κάιτ ανοίγοντας το σκορ στο 2ο λεπτό, ωστόσο φάνηκε η ποιοτική διαφορά που χωρίζει τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν πέντε γκολ μέχρι το 76ο λεπτό. Το τέρμα της τιμής ο Σόρτζα στο 83, σταθερά στη τελευταία θέση του ομίλου βρίσκεται η ομάδα του Χαμπέρλι με ρεκόρ 6-15, χωρίς να έχει καταφέρει να πάρει κάποιον βαθμό.

Δεν υπάρχουν απουσίες.

(5-3-2): Χέιν - Πούρι, Ταμ, Κούσκ, Μετς, Πικ - Βασίλιεβ, Κρέιντα, Κάιτ - Άνιερ, Σάπινεν.