Οσασούνα

Πολύ σημαντική νίκη κατάφερε να πάρει η Οσασούνα, με 3-2 στην έδρα της Κάντιθ. Παρότι βρέθηκε πίσω στο πρώτο μέρος, κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κίκε στο 60ο λεπτό ενώ έκανε και την ανατροπή με δύο τέρματα μετά το 90ο λεπτό, με τους Τόρες και Γκαρσία. Παραμένει αήττητη μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα η ομάδα του Αραθάτε έχοντας μία νίκη και δύο ισοπαλίες.

Εκτός οι σημαντικοί Μπάρχα (μέσος) και Μπούντιμιρ (επιθετικός).

Βαλένθια

Εμφατικό τρίποντο με 3-0 κατάφερε να πάρει η Βαλένθια, εντός έδρας κόντρα στην Αλαβές. Εξαιρετικοί από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό οι γηπεδούχοι που άνοιξαν το σκορ με τον Βας στο 3ο λεπτό ενώ Σολέρ και Γκέντες καθόρισαν το τελικό αποτέλεσμα στο 48ο και 60ο λεπτό αντίστοιχα. Εξαιρετική δουλεία έχει κάνει ο Μπορντάλας μέχρι στιγμής στην ομάδα, ανακοινώθηκαν οι Φουλκέρ (αμυντικός), Χέλντερ Κόστα (επιθετικός), Χιούγκο (επιθετικός) και Σουζούκι (επιθετικός).

Αμφίβολοι οι Γκάγια (αμυντικός) και Πιτσίνι (αμυντικός).